Drzwiczki dla kota – jak wybrać najlepsze?

Koty to zwierzęta niezależne, które cieszą się wolnością i lubią wędrować. Każdy miłośnik kotów wie, że chodzą one własnymi ścieżkami, aby im to ułatwić warto wybrać drzwiczki umożliwiające mu swobodną wędrówkę na zewnątrz jak i powrót do domu. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, jaki rodzaj drzwi dla kota jest najlepszy dla Ciebie i Twojego mruczka. Nauczy Cię również, jaki wybrać rozmiar otworu wejścia dla kota. Dowiesz się również o różnych funkcjach i możliwościach montażu. Wybierz odpowiednie dla siebie drzwi dla kota i pozwól swojemu kociemu przyjacielowi odnaleźć swoją osobowość na świeżym powietrzu.

Jedną z podstawowych wskazówek przy wyborze drzwi dla kota jest znajomość wagi i wzrostu pupila korzystającego z drzwi. 

Drzwiczki dla kotów są dostępne w różnych rozmiarach, od około 12 do 25 centymetrów szerokości i wysokości. Mniejszy kot, poniżej 5 kilogramów, może przejść przez mniejsze drzwiczki dla kota. Większe koty, powyżej 5 kilogramów, będą potrzebowały większych drzwiczek. Jeśli Twój pupil na to pozwala, zmierz jego wysokość i szerokość. Następnie dopasuj te liczby do wewnętrznych wymiarów drzwiczek dla kota. 

Otwarcie klapy to prosta koncepcja dla każdego wolno poruszającego się kota. Jeśli nie musisz kontrolować dostępu kota do domu lub na zewnątrz, wybierz model włazu drzwiowego lub okiennego.

Większość drzwi włazu ma magnetyczne obciążniki, które mocują je do ramy. Zapobiega to przedostawaniu się deszczu, brudu i zanieczyszczeń do środka, jednocześnie pozwalając kotu otworzyć klapkę w dowolnym kierunku.

Przy wyborze drzwiczek należy zwrócić również uwagę na jakość wykonania i użyte materiały. istotne parametry to:

Reklama
  • materiał- wysoka jakość tworzywa wpływa na trwałość oraz bezpieczeństwo pupila.
  • Izolacyjność- dobrze dopasowane wejście dla kota, będzie chroniło przed dostaniem się zimna do środka.
  • mechanizm- dobra jakość użytych materiałów oraz rodzaj mechanizmu.
    zamek magnetyczny lub bardziej zaawansowany, który reaguje na chipa.

Wskazówka: Wszystko, co kot przyniesie do domu z polowania, może również wejść przez drzwi dla kota. Mały pies sąsiada lub przypadkowy zwierzak może również podążać za twoim kotem i wejść przez klapę do domu.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz trzymać kota w domu lub na zewnątrz, rozważ model 4-kierunkowych drzwi dla kota. Cztery sposoby ustawienia dostępu do tego typu drzwiczek są następujące:

Reklama
  • Kot może wejść tylko do środka.
  • Kot może wyjść tylko na zewnątrz.
  • Kot może wejść lub wyjść.
  • Drzwiczki dla kota pozostają zamknięte.

Niektóre modele drzwiczek dla kota są wyposażone w czytnik mikroprocesorowy. E-drzwi zapewniają Twojemu kotu wyłączny dostęp. Dzięki czytnikowi chipów wbudowanemu w ramę, drzwiczki mogą być otwierane tylko przez kota z pasującym chipem. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz nieproszonych “gości” w twoim domu. 

Inną alternatywą są wewnętrzne drzwiczki dla kota to świetna opcja, aby utrzymać kuwetę i jej zapachy z dala od reszty domu. Zamontuj drzwiczki dla kota na drzwiach wewnętrznych, takich jak pralnia lub piwnica. W ten sposób Twój kot może użyć klapy, aby uzyskać dostęp do kuwety. 

Można również wybrać gotowe drzwi z wbudowanymi drzwiczkami dla kota

Jeśli nie chcesz instalować ich na istniejących drzwiach. Po prostu usuń istniejące drzwi na zawiasach i zainstaluj nowe.

Reklama

Inną opcją dla drzwi dla kota jest odmiana okien. Ten rodzaj wkładki do drzwi dla zwierząt pasuje do skrzydła, które normalnie miałoby szkło. Wkładka umożliwia kotu dostęp do świata zewnętrznego przez okno zamiast drzwi.

To dobry wybór, jeśli drzwiczki dla kota lepiej pasują do okna oraz  jeśli nie chcesz niestandardowych drzwi. Niektóre koty mogą preferować wysokość okna.

Niezależnie na który model się zdecydujesz na pewno Twój kot będzie mógł cieszyć się nowo odkrytą wolnością.

Zapisz się na newsletter!

Reklama
Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama