Rwanda wita czarne nosorożce w swoim parku.

Media ogłosiły, że 10 ogromnych czarnych nosorożców zostało przetransportowanych drogą lotniczą z RPA do bezpiecznego miejsca w Rwandyjskim Parku Narodowym Akagera; chronione siedlisko sawanny.

W związku z tym, Wysoki Komisarz RPA George Nkosinati Twala ogłosił „fantastycznym dniem dla kraju”. Ruch ten oficjalnie przywraca Republice status Wielkiej Piątki.

Skąd się wzięła nazwa Wielką Piątką? Ponieważ lew, słoń, bawół, nosorożec i lampart były najpopularniejszymi zwierzętami do polowania na piechotę. Nazwa utknęła tam w pamięci. Na szczęście obecnie jedyne „strzelanie”, jakie ma teraz miejsce „odbywa się przez obiektyw aparatu”.

Przeniesienie tych wspaniałych istot jest wynikiem współpracy Rady Rozwoju Rwandy (RDB) oraz agencji ochrony przyrody, odpowiedzialnej za ochronę tego obszaru w imieniu rządów w całej Afryce.

Claire Akamanzi, dyrektor generalna RDB, powiedziała, że ​​powrót nosorożców „otwiera nowy rozdział w naszej podróży na rzecz ochrony przyrody i jest wdzięczna wszystkim naszym partnerom, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia”.

Nosorożce to jeden z największych symboli Afryki, ale są one poważnie zagrożone z powodu niezwykle lukratywnego i nielegalnego handlu rogami nosorożców. Powrót tego gatunku do kraju jest jednak świadectwem niezwykłego zaangażowania Rwandy w ochronę przyrody i kolejnym kamieniem milowym w przywracaniu naturalnej różnorodności Akagery.

Reklama

Za zwiększenie bezpieczeństwa w parku odpowiada wyszkolony zespół do śledzenia i ochrony nosorożców, jednostka przeciwdziałająca kłusownictwu oraz rozmieszczenie helikoptera do nadzoru powietrznego.

Niestety, obecnie na wolności pozostaje tylko około 1000 czarnych nosorożców wschodnich

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama