Imię dla czarnego kota - top 10

Imię dla czarnego kota – top 10 wyborów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem idealnego imienia dla swojego mruczka, wiesz, jakie to trudne. Imię zostanie w nim do końca życia i warto, by było wyjątkowe i podkreślało niezwykłość kociaka. Katalog imion jest wręcz nieskończony i może przyprawić o zawrót głowy. Nie warto jednak wybierać pierwszego lepszego imienia z listy, a raczej zastanowić się nad tym, które będzie pasowało do charakteru i specyficznych cech (np. zewnętrznych) zwierzaka. Dowiedz się jakie imiona warto rozważyć dla swojego czarnego kotka i czym generalnie się kierować przy wyborze! 

Imię dla czarnego kota 

Czarne koty są niezwykłymi istotami. Sama jestem opiekunką dwóch czarnych kotów i początkowo miałam problem z wybraniem im odpowiednich imion. Zdawałam sobie sprawę z tego, że imię które wybiorę, zostanie z nimi na zawsze i kiedy się do niego przyzwyczają, trudno będzie je zmienić. 

Przy wyborze kierowałam się przede wszystkim miejscem, z którego pochodzą. Miało to sens, ponieważ każdy z moich kotów (posiadam trzy, ale tylko dwa są czarne), pochodzi z innej części kraju i historia każdego jest prawdziwie wyjątkowa. 

Tak oto stanęło na Grafen (pochodzi z zakładu wojskowego gdzie prowadzono badania nad Grafenem, a jej futerko było dokładnie takiego koloru, kiedy ją przygarnęłam), Szekli (znalezionej przy łódce na Mazurach, „Szekla” to znana szanta) i Iskierce, którą zabrałam ze stacji benzynowej, kiedy błąkała się między samochodami. Przy wyborze imienia warto kierować się też szczególnymi znakami, czy ulubionymi postaciami z bajek i filmów (może Twój kot któregoś przypomina?) 

Wybór imienia jest też oczywiście uzależniony od płci kociaka. Uważajcie na to, bo często się zdarza, że opiekunowie wybierają np. męskie imię, a okazuje się, że kot jest jednak kotką! Takie pomyłki zdarzają się nawet weterynarzom, ponieważ w przypadku małych kociaków trudno jest określić płeć, różnica pomiędzy kotką a kocurem jest naprawdę niewielka. 

Reklama

Jakie jest zatem top 10 imion dla czarnych kotów? 

Imię dla czarnego kota – top 10 

  • 1. Kropka
  • 2. Luna
  • 3. Sadza
  • 4. Czorcik
  • 5. Behemot
  • 6. Czaruś
  • 7. Sabat 
  • 8. Krecik
  • 9. Filemon
  • 10. Salem

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama