Zwycięzcy konkursu fotograficznego Agory: #Animals2020 (50 zdjęć)

Poniższe fotografie to prawdziwe arcydzieła. Przedstawiamy 50 najlepszych zdjęć z konkursu #Animals2020.

28 sierpnia 2020 roku, Agora udostępniła informacje o konkursie fotograficznym #Animals2020. Fotografowie mogli składać prace do 11 września. Następnie Jury wybrało 50 najlepszych zdjęć i rozpoczęto głosowanie, aby wybrać zwycięzcę.

Pierwsze miejsce otrzymało zdjęcie „Iguana”, indonezyjskiego fotografa @jjnmatt. Fotografia otrzymała najwięcej głosów w aplikacji Agora, wygrywając konkurs #Animals2020. Autor otrzymał nagrodę w wysokości 1000 USD.

Do samego konkursu zgłoszono aż 13 888 zdjęć rozmaitych gatunków zwierząt. Tematyka była różnorodna: od zdjęć makro, po sceny poruszające serce.

„Fotografia to potężne medium do generowania empatii i głębszego zrozumienia otaczającego nas świata. Tylko jeden gatunek żyjący na Ziemi może wybrać, jak będzie wyglądać przyszłość, a tym gatunkiem jesteśmy my!” powiedział Octavi Royo, CEO i współzałożyciel Agory.

Każda, nawet najmniejsza istota na Ziemi jest warta zauważenia i naszego szacunku. Przyroda to sieć naczyń połączonych, które uzupełniają się wzajemnie. Agora przypomina, że człowiek głównie naturze przeszkadza, a nie pomaga i to powinno się zmienić.

Więcej informacji: agoraimages.com

Zwycięzca #Animals2020: „Iguana”

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama