Zaniedbane psy po interwencji organizacji pro zwierzęcej zmieniły się nie do poznania! (zdjęcia)

Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals to organizacja charytatywna działająca w Anglii i Walii, która promuje dobrostan zwierząt. Tym razem pokazujemy zaniedbane psy, które po interwencji i zaopiekowaniu się nimi przez wolontariuszy, zmieniły się nie do poznania.

30 psów odebranych z pseudo hodowli poza posiadłością w Skegness w Lincolnshire, wyglądały okropnie. Ciężko było zgadnąć, jaka rasa kryje się po brudem i masą kołtunów. Oprócz tego stan fizyczny psów doprowadził niektórych członków RSPCA do łez. Weterynarze zajęli się leczeniem psiaków, a reszta załogi podjęła się rehabilitacji oraz doprowadzeniu ich sierści do „stanu używalności”.

Kołtuny trzeba było obciąć, czasem nawet zgolić. Psy ostrożnie umyć i wypielęgnować. Teraz są dostępne do adopcji, do dobrych domów. Zobacz poniżej na zdjęcia „przed i po”. Psiaki zmieniły się o 180 stopni.

Więcej informacji: RSPCA.co.uk

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama