Właściciel Amazona przekazuje 10 miliardów dolarów na pomoc przyrodzie

W lutym założyciel, dyrektor generalny i prezes firmy Amazon ogłosił, że uruchamia fundusz Bezos Earth Fund (ang. Fundusz dla Ziemi). Zamierza przekazać 10 miliardów dolarów różnym organizacjom walczącym ze zmianami klimatu. „Zmiana klimatu jest największym zagrożeniem dla naszej planety” – napisał w swoim poście na Instagramie.

Jeff Bezos, a dokładniej Jeffrey Preston Bezos to amerykański przedsiębiorca, który w 2018, 2019 oraz 2020 roku jest najbogatszym człowiekiem świata według rankingu agencji Bloomberg. Los naszej planety nie jest mu obojętny i postanowił walczyć o nią za pomocą dostępnych środków.

„Spędziłem kilka ostatnich miesięcy, ucząc się od grupy niesamowicie inteligentnych ludzi, którzy zajęli się walką ze zmianami klimatu i ich wpływem na społeczności na całym świecie. Inspiruje mnie to, co robią, i nie mogę się doczekać, aby pomóc im w skalowaniu ”- napisał Bezos w swoim poście na Instagramie, ogłaszając pierwsze darowizny.

Oto 16 organizacji, które otrzymają pierwsze darowizny z Funduszu Bezos Earth: The Climate and Clean Energy Equity Fund, ClimateWorks Foundation, Dream Corps Green For All, Eden Reforestation Projects, Energy Foundation, Environmental Defense Fund, The Hive Fund for Climate and Gender Justice, Rada Obrony Zasobów Naturalnych, The Nature Conservancy, NDN Collective, Rocky Mountain Institute, Salk Institute for Biological Studies, The Solutions Project, Union of Concerned Scientists, World Resources Institute i World Wildlife Fund.

Zdjęcia: seattlecitycouncil
Zdjęcia: StickerGiant
Zdjęcia: jeffbezos
Zdjęcia: Wikimedia Commons
Zdjęcia: Mathieu Thouvenin

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama