Uratowany bóbr, nowym członkiem rodziny.

Niesienie pomocy dzikim zwierzętom jest zawsze godne pochwały. Pamiętajmy jednak, że wiąże się to z dużą odpowiedzialnością. Bywa tak, że uratowane zwierzęta nie będą w stanie wrócić na łono natury. Oto przykład kobiety, która uratowała i udomowiła wspaniałego bobra.

Kilka miesięcy temu pewna mieszkanka USA natrafiła na takiego malca. Młody bóbr był w ciężkim stanie, nie miał szans na przeżycie bez matki. podejrzewa się, że została zabita podczas polowania.

Młodego podopiecznego nazwano Beave i otoczono najlepszą opieką. Szanse na szczęśliwy powrót do życia na łonie natury jednak stopniały do zera. Nie stety tylko matka była go w stanie nauczyć podstawowych czynności niezbędnych do przetrwania.

Dlatego też Beave został zmuszony do zostania ze swoją opiekunką.  Kobieta zaznacza, że bobry nie są zwierzętami domowymi. Dlatego też swoje cztery kąty Beave posiada na podwórku. Na swoim małym „ranczu” posiada staw, w którym może pływać i gałęzie do gryzienia. Jego willę stanowi „buda” pełna jego ulubionych pluszaków.

Bobry to zwierzęta stadne i bardzo silnie są związane ze swoją rodziną. Z racji tego, że Beave własnej nie posiada, zastępują mu ją pluszaki i człowiek.

Reklama

Bóbr wciąż sprawia niespodzianki swoim opiekunom. Beav’a nie tylko połączyła niesamowita więź do swojej nowej rodziny, ale też daje świadectwo swojej inteligencji. Mały zwierzak bardzo szybko się uczy.  Przyglądając się zachowaniu psa nauczył się wchodzić do domu przez otwór w drzwiach. Korzysta z takiej możliwości, gdy ma ochotę na zabawę z człowiekiem. Ponadto nauczył się reagowania na własne imię.

Ulubionym codziennym hobby bobra jest oglądanie telewizji.  W domu można go spotkać najczęściej rano, kiedy na zewnątrz panuje niższa temperatura. Często też wdrapuje się na kanapę i kładzie na kolanach. Jak przystało na prawdziwego bobra, zawsze największą frajdę sprawia mu wyjazd nad większą wodę. Z różnych aktywności preferuje nurkowanie i kajaki.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama