Tygrys z Tenessee na wolności!

Reklama

W ubiegłą środę w pobliżu Knoxville położonego na wschodzie stanu Tennessee zauważono wolno przechadzającego się tygrysa. Zdarzenie to skłoniło lokalne władze do współpracy ze strażnikami i organizacjami ochrony przyrody, w celu odnalezienia  i schwytania zwierzęcia. Agencja Tennessee Wildlife Resource potwierdziła, że podobne zgłoszenie miało miejsce w pobliżu Thorngrove Pike.

Rzecznik organizacji oznajmił w czwartkowym wywiadzie, że przygotowano specjalną pułapkę, która ma pomóc w schwytaniu tygrysa, by potem przetransportować go do sanktuarium Tiger Haven. Zarówno organizacja jak i okolicznie działające zoo, wydały już oficjalne oświadczenia, w którym zaznaczają, że nie odnotowali braku żadnego z dużych kotów. Warto podkreślić, że istnieją podejrzenia, że tygrys uciekł z nielegalnej hodowli i zdziczał.

W USA nadal nie obowiązuje prawo, które w jakikolwiek sposób ograniczałoby prawa własności do dzikich zwierząt, stąd tak duży procent tygrysów żyjących w niewoli i narażonych tym samym na znaczące zaniedbania.

Liczymy na to, że zwierzę zostanie odnalezione i trafi w bezpieczne miejsce, gdzie doświadczeni opiekunowie stworzą mu warunki do godnego życia. 

Autor: Magdalena Kurek

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Jak wybrać legowisko dla psa?

Odpowiednio dobrane legowisko dla czworonoga to jeden z podstawowych zakupów, o których powinni pomyśleć właściciele tych zwierząt. [...]

Dodaj komentarz