Ten Basset wie jak żyć! Zabrał miseczkę chrupek i poszedł z nią na kanapę. Oglądający komentują, że zaraz włączy Netflixa!

Basset hound to rasa psów myśliwskich, a zarazem kanapowiec. Doskonale odnajduje się jako pies rodzinny. Jest bardzo spokojny, a czasem wręcz flegmatyczny. Idealnie pasuje do roli, jaką przypisują mu internauci w tym popularnym filmiku.

Jako pies polujący, użytkowany w terenie, gdy złapie trop może nie reagować na nawoływani człowieka. Charakteryzuje się wytrwałością i poświęceniem. Pomimo krótkich nóg potrafi przemieszczać się bardzo szybko, zwłaszcza gdy ma motywację.

W domu odpoczywa. Z charakteru jest spokojny i przyjazny. Dobrze dogaduje się z innymi psami, toleruje dzieci. Lubi towarzystwo i źle znosi samotność, co może oznajmiać swoim donośnym, głębokim głosem.

Bohater naszego artykułu został nakręcony, kiedy po napełnieniu miski jedzeniem przez właściciela, zabrał ją i udał się na kanapę. Internauci komentują, że to zupełnie jak oni po ciężkim dniu w pracy. Wracają do domu, biorą talerz z obiadem lub torebkę chipsów i udają się na kanapę. Najczęściej kolejną czynnością jest włączenie Netflixa lub telewizora. Twierdzą, że Murphy, bo tak ma na imię Basset, musiał przejąć to zachowanie od człowieka i po prostu wie, co jest najlepsze po pracy.

Film ma jedynie 20 sekund, a zdążył rozkochać tysiące ludzi, którzy utożsamiają się z zachowaniem psa. Film z TikToka i zdjęcia zalały media społecznościowe, gdzie Murphy zdobywa coraz więcej fanów. Obecnie materiał zebrał już 2,4 miliona wyświetleń i ponad 20 tysięcy komentarzy. Na Twiterze ma 140 tysięcy polubieni i 30 tysięcy udostępnień.

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama