Tańcząc z fokami. Porada turystyczna.

Reklama

Foki są niesamowitymi stworzeniami, a dobrą wiadomością jest to, że osoby odwiedzające Wielką Brytanię nie będą musiały daleko jechać, aby zobaczyć je na własne oczy.
Na wyspach jest mnóstwo wspaniałych miejsc gdzie występują skupiska fok szarych. Ale przede wszystkim Anglia obfituje w kultowe miejsca, które łatwo odwiedzić. Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy foki i ich urocze szczenięta to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Mówimy o tysiącach fok pospolitych i szarych, które można dostrzec wylegujące się na wybrzeżu lub bawiące się w morskich falach. Jesienią nadchodzi sezon lęgowy, co oznacza, że ​​w całym kraju można zobaczyć mnóstwo uroczych szczeniąt. Co najważniejsze są sposoby, aby doglądać zwierzęta, nie przeszkadzając im.

Według naukowców, najlepszym czasem na oglądanie małych fok to okres wrzesień -październik na terenie Walii. Dla spóźnialskich mamy propozycję listopadową i grudniową. Tylko w tym przypadku należy zmienić kierunek na Szkocję i wschodnie wybrzeże Anglii.

Dla Polaków zmierzających w tym okresie na wyspy Zjednoczonego Królestwa znaleźliśmy jedne z najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii, w których można zobaczyć foki – oto one …

Blakeney Point, Norfolk

Reklama

Ten rezerwat słynie z fok pospolitych i szarych. Każdego roku rodzi się tu ponad 3000 szczeniąt, co czyni ją największą kolonią w Anglii. Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie jest wycieczka łodzią, ponieważ daje to możliwość zobaczenia ich z bliska, nie przeszkadzając im. Dodatkowo nie znajdziesz lepszego miejsca aby zaobserwować je w ich naturalnym środowisku. Dodatkowo wspomnę o tym, że istnieje wiele innych dzikich zwierząt, na które warto zwrócić uwagę.

Falmouth w Kornwalii

Okolice w pobliżu Pendennis Point, obfitują w stada szarych fok wygrzewających się na słońcu w wśród skał. Sam “Pendennis Point” to świetne miejsce do oglądania dzikiej przyrody, ponieważ można tam również zobaczyć inne morskie życie, w tym delfiny i rekiny olbrzymie.

Wyspy Farne, Northumberland

Wspomniane miejsca są domem dla jednej z największych kolonii fok szarych na Wyspach Brytyjskich. Szacuje się, że ich gatunek żyje w tym regionie od ponad 800 lat.

Donna Nook, Lincolnshire

To miejsce jest domem dla około 3000 fok i służy jako lęgowisko dla zwierząt w listopadzie i grudniu. Na pobliskich wydmach znajdują się wyznaczone punkty widokowe. Za ich pomocą można zobaczyć te urocze zwierzęta bez ingerowania w ich życie.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele miejsc w których możemy spotkać kolonie fok. Natomiast wspomniane tutaj należą do najbardziej okazałych. Bardzo budującym, jest fakt, że na chwilę obecną, człowiek swoją działalnością nie sprowadza niebezpieczeństwa na ten gatunek. Oby tak dalej.

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz