Warszawa - Straż miejska znalazła szczenię

Straż Miejska znalazła szczeniaka który nie był tym na co wyglądał

Reklama

Kiedy 20 marca warszawska Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o porzuconym szczeniaku, wydawało im się że będzie to rutynowa akcja.

Ulica Wóycickiego na Warszawskich Młocinach, ochroniarze z jednego z okolicznych budynków znaleźli młode zwierzątko. Które na pierwszy rzut oka wyglądało na porzuconego szczeniaka. Zgodnie z procedurą poinformowali oni Ekopatrol Straży Miejskiej który przyjął zgłoszenie i wysłał na miejsce funkcjonariuszy.

Po dotarciu na miejsce, strażnicy odebrali od ochrony obiektu pudełko z jak mogło by się wydawać „małym pieskiem”. Następnie przewieźli oni znalezisko do schroniska Na Paluchu gdzie nastąpił nieoczekiwany zwrot w tej historii. Pracownicy schroniska jednoznacznie stwierdzili że zwierzątko nie jest psem, tylko że to szczenie dzikiego zwierzęcia. W celu ustalenia jakie to dokładnie zwierzątko funkcjonariusze udali się do lecznicy Lasów Miejskich.

Specjaliści z lecznicy bez problemu zidentyfikowali szczeniaka i okazało się że to szczenie lisa! Dzięki szybkiej akcji Ekopatrolu zwierzak trafił w dobre ręce na czas. Po wyleczeniu zranionego ogonka wróci do naturalnego środowiska.

Warszawa - Straż miejska znalazła szczenię

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz