Słonica w ciąży zjadła ananasa wypełnionego fajerwerkami. Zmarła w pobliskiej rzece

Dzika słonica pochodząca z lasów w dystrykcie Palakkad w Indiach, w poszukiwaniu pożywienia zawędrowała do pobliskiej wioski. Jak podają strażnicy leśni, słonica najprawdopodobniej zjadła ananasa wypełnionego fajerwerkami. Podejrzani o podłożenie zabójczego owocu są mieszkańcy wioski.

Jak podaje NDTV ciężarna słonica umarła w zeszłą środę, po tym jak zjadła ananasa wypełnionego fajerwerkami, podłożonego najprawdopodobniej przez lokalnego mieszkańca. Owoc eksplodował jej w pysku, raniąc ją i prowadząc do śmierci.

Autor: @mohan.krishnan.1426

Sprawa wyszła na jaw po tym jak jeden ze strażników leśnych opublikował szczegóły tej tragedii na facebooku.

Jak podają lokalne władzę. Słonica zawędrowała do wioski w poszukiwaniu jedzenia. Tam zjadła ananasa wypełnionego domowej roboty środkami wybuchowymi, których mieszkańcy używają do odstraszania dzików.

„Ufała wszystkim. Kiedy ananas którego zjadła eksplodował musiała być w szoku, nie myślała o sobie tylko o swoim dziecku które miała urodzić.” – Mówi Mohan Krishnan – oficer leśny który był częścią zespołu wysłanego w celu pomocy słonicy.

Reklama

Wybuch w jej pysku był tak silny, że jej język i wnętrze pyska były potwornie poranione. Słonica, w bólu i głodzie opuściła wioskę, nie czyniąc nikomu krzywdy. Niestety z powodu obrażeń nie mogła nic zjeść.

Pan Krishnan piszę – „Nie zraniła nikogo, nawet gdy uciekała z wioski w bólu. Nie uszkodziła żadnego domu. Dlatego mówię że ta słonica była czystym dobrem”

Słonica dotarła w końcu do rzeki Velliyar i tam się zatrzymała. Zdjęcia pokazują słonicę stojącą w rzece z pyskiem i trąbą zanurzonymi pod wodą. Najprawdopodobniej chciała ulżyć sobie w cierpieniu ochładzając zranione miejsca i osłaniając otwarte rany przed muchami i innymi insektami.

Na miejsce sprowadzono dwa trenowane słonie które miały pomóc rannej słonicy opuścić rzekę. Niestety jak piszę pan Krishnan słonica nie pozwoliła sobie pomóc.

Po kilku godzinach prób udzielenia jej pomocy słonica umarła o 16, 27 maja, cały czas stojąc w rzece. Ciało słonicy zostało przewiezione do lasu gdzie strażnicy skremowali ją i oddali jej ostatnią posługę.

Źródło: ndtv.com, facebook.com

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Nowe lepsze życie.

Na ogół turyści myślą, że słonie w Tajlandii wiodą sielskie życie. Niestety prawda jest z [...]

Dodaj komentarz

Reklama