San Francisco wprowadza zakaz sprzedaży futer.

Francisco oficjalnie stało się największym miastem w Stanach Zjednoczonych, któremu zakazano sprzedaży futer. Wiadomość ta pojawiła się po posiedzeniu rady miasta, na którym członkowie jednogłośnie głosowali za przyjęciem środka zakazującego sprzedaży futrzanych ubrań, akcesoriów i produktów w mieście.

Zakaz, który wchodzi w życie jeszcze bardziej utrudnia mieszkańcom kupowanie futer online, ponieważ przedmioty z futrem nie będą mogły zostać dostarczone pod żaden adres w San Francisco. Zgodnie z późną nowelizacją kuśnierze i detaliści mogą sprzedawać swoje aktualne zapasy do jeszcze przez rok.

„Mam nadzieję, że San Francisco zainspiruje inne miasta i kraj do podjęcia podobnych działań. Zdecydowanie potrzebujemy lepszych federalnych przepisów dotyczących hodowli zwierząt futerkowych ”, powiedziała Katy Tang, kierownik, WRAL. „Nie ma humanitarnego sposobu na wychowanie zwierzęcia, tak aby oderwać mu skórę”.

Według lokalnego oddziału CBS, Izba Handlowa w San Francisco twierdzi, że sprzedaż futer w mieście szacuje się na 40 milionów dolarów rocznie. Chociaż zwolennicy zwierząt są podekscytowani tym wielkim zwycięstwem, wielu sprzedawców jest sfrustrowanych wpływem, jaki będzie miał na nich zakaz. Podobne zakazy zostały już zostały wprowadzone w kalifornijskich miastach West Hollywood i Berkeley.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama