Robot-wilk chroniący japońskie miasto? Musicie to zobaczyć!

Wyobraź sobie sytuację, że podczas niedzielnego spaceru dostrzegasz na horyzoncie ogromnego wilka. Prawdopodobnie weźmiesz nogi za pas i uciekniesz jak najdalej od zagrożenia. Wygląda na to, że nie inaczej postępują czarne niedźwiedzie, które od pięciu lat stale nawiedzały  japońskie miasta.

Jakiś czas temu urzędnicy w mieście Takikawa na wyspie Hokkaido postanowili ukrócić wizyty nieproszonych gości, kupując i instalując w okolicy pare sztuk robotów Monster Wolf.

Postacie odstraszające niedźwiedzie nie tylko wyglądają jak ogromny wilk, ale są także wyposażone w migające czerwone oczy, potężny ogon, a na dodatek wydają z siebie groźne dźwięki ciężkich maszyn. Każde z tych działań wywołane jest ruch wyłapywany przez specjalne czujniki, dzięki czemu niedźwiedzie już nie tak chętnie podchodzą do zamieszkiwanych terenów.

Przewiduje się, że roboty zostaną pozostawione na pastwiskach do momentu, kiedy niedźwiedzie wejdą w stan hibernacji, a powrócą, gdy te zbudzą się z zimowego snu.

Od czasu wprowadzenia groźnych strażników na obrzeżach Takikawy we wrześniu, nie odnotowano wizyt składanych przez niedźwiedzie, w związku z czym roboty są  powszechnie uznane za wyjący sukces.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama