Pit bull wpuścił bezdomną kotkę do swojej budy. Urodziła w niej kocięta. Zobacz zdjęcia

Istnieje wiele stereotypów związanych z rasą pit bull terrierów. Głównie mówi się o tym, że są agresywne i niebezpieczne dla obcych ludzi, dzieci i zwierząt. Każdy pit bull jest istotą o własnej, odrębnej osobowości, a dodatkowo ogromne znaczenie ma czy dany osobnik jest z hodowli FCI/ZKWP i kto jest jego właścicielem.

Hades to pies, który kompletnie nie pasuje do tych historii. Mieszka ze swoją rodziną w Meksyku. Obok ich domu od zawsze wałęsał się bezdomny kot, który absolutnie nie zbliżał się ani do ludzi, ani do Hadesa. Jednak Juan José P. Flores, zawsze dokarmiał kota, dlatego zwierzak notorycznie krążył w pobliżu ich posesji.

Pewnego dnia, gdy był w domu, Juan usłyszał, jak ktoś puka do jego tylnych drzwi. Po otwarciu drzwi właściciel zdał sobie sprawę, że w rzeczywistości to jego pies Hades próbował zwrócić na siebie uwagę Juana. „Był zdesperowany i robił dużo hałasu” – powiedział właściciel Jak się później okazało, piesek chciał, aby jego właściciel zajrzał do jego budy.

W budzie psa była owa bezpańska kotka. Jak się później okazało, była w ciąży i urodziła dwa kocięta. Hades pilnował jej przez cały czas. „Myślę, że czuł się ojcem” – powiedział Juan. Od tego czasu kot i pit bull są nierozłączni. Kotka dostała imię Nicol i zamieszkała w domu z całą rodziną.

Zdjęcie: Juan José P Flores

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama