Rasy psów które nie gubią sierści

Pies miś – psy które wyglądają jak misie

Psiaki wyglądające jak misie są przeurocze, prawda? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć psiaków przypominających misie, koniecznie musicie to nadrobić! Są to przeurocze rasy o tak miękkiej i puszystej sierści, że trudno wypuścić je z rąk i oprzeć się chęci ich ciągłego głaskania. 

Od jakiegoś czasu wśród hodowców panuje moda na pomniejszanie zwierzaków i powiększanie objętości ich sierści, która ma być mięciutka, puszysta i mało uciążliwa w pielęgnacji. Każdy chciałby mieć w domu takiego psiaka, który dodatkowo uwielbia się przytulać! 

Pies miś – jakie rasy? 

Warto zacząć jednak od tego, że mimo swojego pluszowego wyglądu, są to żywe zwierzęta, które absolutnie nie znoszą być traktowane jak zabawka (i nie powinny być tak traktowane). Trzeba sobie to uświadomić przed przygarnięciem takiego psiaka, ponieważ traktowanie go w taki sposób doprowadzi tylko do problemów behawioralnych i tego, że stanie się szczekliwy, złośliwy i trudny do wytrzymania. Jest to szczególnie istotne w przypadku np. yorka, który jest malutkim psem, ale jest też terrierem o silnym instynkcie terytorialnym. 

Niektóre rasy psiaków można oczywiście ostrzyc w taki sposób, żeby przypominały misie, ale nie z każdą rasą psiaka można coś takiego zrobić. 

Pies wyglądający jak miś – rasy 

Pudel 

Pudel to zdecydowanie pies jak miś. Jego futro daje dużo możliwości i można z dość dużą łatwością ułożyć je we wszelakie formy. Pudle są bardzo inteligentnymi psiakami i świetnie nadają się do domu, w którym są dzieciaki. Te urocze psiaki są bardzo łagodne i podatne na szkolenie. Nie tracą sierści, więc są uważane za naprawdę niezłe psy dla alergików. Uwielbiają zabawę i dużą ilość ruchu. Pudle występują w kilku wielkościach, można spotkać pudle toy, miniaturowe, średnie i duże. Różnią się tak naprawdę jedynie wielkością i czasami chorobami, ponieważ małe psy często chorują na nieco inne schorzenia, niż te duże. 

Reklama

Chow Chow 

Chow chow jest jednym z psiaków, które najbardziej wyglądają jak misie. Chow chow naturalnie przypomina lwa, dostojnego i silnego. Jest to jednak bardzo towarzyski i przyjazny piesek, który świetnie odnajdzie się zarówno w mieszkaniu, jak i dużym domu, w rodzinie z dziećmi, jak i w domu singla. 

Pomeranian 

Pomeraniana można kojarzyć jako psa Boo – małego, uroczego psiaka, który zawładnął internetem i sprawił, że ludzie uwierzyli, że pies Boo jest osobną rasą, kiedy tymczasem to po prostu mały pomeranian, który został ostrzyżony na podobieństwo słodkiego misia. Pomeraniany są wspaniałymi psiakami – są rodzinne, lubią dużo ruchu i zabawy, Pomeraniany należą do szpiców, co oznacza, że sprawdzą się naprawdę dobrze jako psy obronne. Bez większego problemu odnajdą się również w mieszkaniu, choć należy zapewnić im oczywiście dużą dawkę ruchu. 

Reklama

Alaskan Malamute 

Alaskan malamut, podobnie jak pomeranian, jest szpicem i świetnym psem obronnym. Ma bardzo silny charakter, dlatego potrzebuje doświadczonego opiekuna, ale poza tym jest bardzo towarzyski i naprawdę uwielbia się bawić. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama