Boo piesek pomeranian

Pies Boo – pamiętacie najsłodszego psa świata?

Boo pies szturmem zawojował internet do tego stopnia, że wpisując w internet to hasło, zostaniemy zasypami tysiącami wyników, takich jak: „pies boo cena”, „pies boo biały”, „pies boo duży”, czy „pies boo szczeniak”. Jeśli jeszcze nie wiesz, kim jest pies Boo, wikipedia będzie kolejnym miejscem, w którym znajdziesz informację na jego temat. Tak, ten psiak dorobił się nawet swojej strony na Wikipedii. Dlaczego zyskał taką popularność? Kim jest Boo? 

Ten mały psiak zawojował internet swoim wyglądem, który nie ukrywając – jest naprawdę uroczy. Trudno oprzeć się jego słodkim, lśniącym oczkom i puszystej, idealnie równej sierści. Internet roi się od zapytań pt. „pies boo rasa” i „pies boo hodowla”. Czy jednak piesek Boo jest w ogóle osobną rasą? 

Pies Boo rasa 

Piesek Boo nie jest rasą psa. Boo to zwyczajnie imię pieska rasy Pomeranian, a konkretnie szpic miniaturowy pomeranian, który po odpowiednim ostrzyżeniu i wymodelowaniu sierści wygląda właśnie tak.

Szpice, do których należy pies Boo, mają dłuższą sierść, dlatego aby uzyskać taki równy, zachwycająca efekt, trzeba regularnie chodzić z psiakiem do psiego fryzjera, który zadba o fryzurę pupila. Obecnie jest wyraźna moda na szpice, szczególnie na miniaturowe pomeraniany, które po odpowiednim ostrzyżeniu wyglądają jak urocze pluszaki. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabawka, dlatego nie powinno się kupować psa boo dla dzieci właśnie z tym zamiarem. To żywa istotna, która potrzebuje dużo czułości, opieki i oczywiście codziennych spacerów. 

W zasadzie, pomimo swoich niewielkich rozmiarów i silnego przywiązania do rodziny, pies Boo nie jest psem, którego powinno się kupować do domu, w którym są małe dzieci. Zupełnie się to nie sprawi, ponieważ dzieci mogą wyrządzić (nawet niechcący) temu małemu, delikatnemu pieskowi krzywdę. Wszystkie kontakty musiałyby odbywać się pod nadzorem rodziców, co w praktyce może nie zawsze być wykonalne. Lepiej poszukać innej rasy, która bez problemu dogada się z dziećmi i nie będzie obaw o to, że psiak mógłby zostać skrzywdzony (sprawdzi się np. golden retirever, dalmatyńczyk, czy labrador). 

Reklama

Kim jest pies Boo

Piesek o imieniu Boo urodził się w 2006 roku i niestety odszedł 19 stycznia 2019 roku. Jego sława zaczęła się od umieszczenia na fb krótkiego wpisu ze zdjęciem. Dzisiaj strona ma 17 milionów fanów i nie zamierza zamknąć swojej działalności. W 2011 roku powstała nawet książka o tym uroczym psiaku pod tytułem „życie najsłodszego psa na świecie”, wydana przez jego opiekunkę. 

Pies Boo – ile kosztuje? 

Internet zalewa fala pytań o to, ile kosztuje pies boo. Szpice miniaturowe w sprawdzonej, renomowanej hodowli kosztują około 2500 zł, ale zdarzają się również oferty za 5000, czy 6000 tysięcy i nie powinno to dziwić. Zdarzają się co prawda oferty szczeniaków za 300 – 500 zł, ale są to oferty z pseudohodowli, której należy unikać jak ognia i pod żadnym pozorem nie kupować zwierząt z takich miejsc. Pozornie zaoszczędzone pieniądze trzeba będzie później i tak wydać u weterynarza na leczenie chorób, które zazwyczaj są nieodłączną konsekwencją pseudohodowli (psy w niej żyją w strasznych warunkach), nie mówiąc o tym, że pomagamy się wzbogacić takim ludziom i kontynuować ten straszny proceder. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Chihuahua – opis rasy

Klasyfikacja FCI - Grupa IX , sekcja 6, nr wzorca 218 Najmniejszy piesek na świecie o [...]

Dodaj komentarz

Reklama