Papuga uległa okropnemu wypadkowi. Ludzie zrobili dla niej implant dzioba!

Papuga otrzymała rekonstrukcję dzioba po wypadku. Bez niego nie mogła funkcjonować. Teraz może jeść, wspinać się i używać go w zupełnie normalny sposób. To niesamowita wiadomość.

W Brazylii znaleziono papugę, która niemal w 100% straciła dziób. Specjaliści z Centrum Rehabilitacji Zwierząt „Renascer ACN” podjęli wyzwanie i postanowili go zrekonstruować.

Paulo Roberto Martins Nunziata, założyciel Renascer ACN powiedział: „Ta papuga została znaleziona w fatalnym stanie i niemal całkowicie straciła dziób. Razem z weterynarzem Marią Ângela Panelli Marchió uratowaliśmy ją, gdy tylko się dowiedzieliśmy. Dr. Maria Ângela Panelli Marchió pomaga uratowanym zwierzętom w stanie krytycznym i daje im szansę na przeżycie i powrót do natury. Specjalizuje się w ortopedii zwierząt i rehabilituje kontuzjowane zwierzęta za pomocą ręcznie wykonanej protezy z żywicy. ”

Udało im się zrekonstruować doskonałą, w pełni funkcjonującą protezę dzioba. Został wykonany ręcznie z polimetakrylanu metylu.

Zdjęcie: renasceracn
Więcej informacji:  Instagram | Facebook | youtube.com

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama