Panda albinoska po raz pierwszy sfotografowana. Musisz ją zobaczyć!

Widzieliście kiedyś całą białą pandę? Jeśli nie , to właśnie macie okazję!
Po raz pierwszy w historii udało uchwycić się na kamerze albinoską pandę olbrzymią, która żyje w Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong w chińskiej prowincji Syczuan.

Chociaż albinizm występuje w całym królestwie zwierząt jest to niezwykle rzadkie zjawisko. Albinizm zazwyczaj występuje w wyniku mutacji genetycznej, która uniemożliwia zwierzęciu wytwarzanie melaniny. Poza większą wrażliwością na światło albinizm nie wpływa na funkcje rozrodcze ani fizjologiczne.

W oparciu o nagranie nowo odkrytej pandy albinoski, jej chód i postura są takie, jak u zdrowego osobnika. „Obraz wyraźnie pokazuje unikalne gatunkowe cechy morfologiczne: włosy i pazury osobnika są białe, a oczy czerwone. Panda ma około dwóch lat i jest pierwszym w pełni wybielonym osobnikiem zarejestrowanym na wolności (…) wskazującym, że w populacji pandy olbrzymiej w Wolongu istnieje 'wybielający' zmutowany gen” podkreślił opiekun rezerwatu przyrody w komunikacie prasowym.

Zdjęcia białej pandy zostały uchwycone przez system monitoringu, który został zainstalowany przez Wolong Wildlife Grid do celów badawczych w grudniu 2018 roku. Na terenie rezerwatu zwiększono jednak liczbę kamer, aby dokładniej można było śledzić ruchy pandy albinoski.

Foto: Sichuan Wolong National Nature Reserve Administration

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Nowe lepsze życie.

Na ogół turyści myślą, że słonie w Tajlandii wiodą sielskie życie. Niestety prawda jest z [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama