Osierocona puma ma 12-tygodni. Została znaleziona w Kalifornii

Reklama

Osierocona puma ma 12-tygodni. Została znaleziona w Kalifornii

Ta historia podnosi na duchu i cieszy każdego miłośnika zwierząt. Urocza maleńka pumka została znaleziona przez grupę strażaków we wrześniu w Kalifornii w pobliżu Idyllwild. Mała była w koszmarnym stanie. Odwodniona, głodna i przerażona. To była dosłownie ostatnia chwila, żeby jej pomóc. W momencie odnalezienia ważyła niecałe 5 kg.

Na szczęście ratunek dotarł na czas i historia kończy się szczęśliwe. Strażacy zabrali małego lwa górskiego i dostarczyli go do San Diego Humane Society, którzy zdecydowali się przyjąć małe znalezisko. Po pięciu tygodniach specjalistycznej opieki w schronisku puma jest zdrowa, rośnie i dobrze się rozwija.

San Diego Humane Society podzieliło się tą historią na swoim fanpage na Facebooku. Dzielni strażacy zostali okrzyknięci bohaterami, którzy uratowali małe lwiątko górskie. Pumy w Kalifornii są uznawane za jedno z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt dla regionu. Są cenione i mają duże znaczenie dla mieszkańców. Uratowane osierocone maleństwo to chluba dla ekipy strażaków. Sanktuarium dla zwierząt opisuje, jak bardzo mała była wycieńczona. Potrzebowała leków i uzupełniania płynów przez pierwsze dni. Później zaczęła sama jeść i rosnąć jak na drożdżach. Została ochrzczona eleganckim imieniem: Ramona.

Minęło 5 tygodni i puma waży teraz prawie 10 kg. Musi jeszcze trochę podrosnąć i zostanie przeniesiona do specjalistycznego ośrodka dla dzikich zwierząt.

Zdjęcie: San Diego Humane Society

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Sprytny uciekinier.

Sprytna ośmiornica nowozelandzka o nazwie Inky, wymknęła się ze swojego zbiornika z Narodowego Akwarium w [...]

Dodaj komentarz