Odkryto nosorożca włochatego z epoki lodowcowej. Zwierzę żyło między 20 000 a 50 000 lat temu

Naukowcy odkryli szczątki zwierzęcia, które żyło za czasów epoki lodowcowej. Północno-Wschodni Uniwersytet Federalny w Rosji prezentuje nosorożca włochatego, który zachował się doskonale, jak na to, że żył między 20 000 a 50 000 lat temu.

To dobra informacja w 2020 roku. Jedna z niewielu, ale naprawdę niesamowita. Młody nosorożec włochaty jest zachowany w około 80%, wraz z wieloma narządami wewnętrznymi, w tym częściami jelit ze śladami ostatniego posiłku, grudką tłuszczu i tkanek oraz zęby i róg.

Był uwięziony w wiecznej zmarzlinie nad rzeką Tirekhtyach w Abyyskim dystrykcie Jakucji, znanym również jako Republika Sacha. Podobno to najlepiej zachowane znalezisko z tamtego obszaru.

Odkrycie potwierdziło, że nosorożce włochate miały bardzo gęste włosy, co można było ocenić tylko na podstawie starych malowideł naskalnych.

Zdjęcia: Valery Plotnikov

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Życie gepardów zagrożone!

Czy wiedzieliście, że ludzie coraz częściej i chętniej zatrzymują dzikie zwierzęta w swoich domach? Takie [...]

Reklama

Czytaj dalej

Poznańskie zoo wspiera strajk kobiet

Pracownicy zoo w Poznaniu wspierają symbolicznym gestem, protesty uliczne strajkujących kobiet. Postanowili zamanifestować swój sprzeciw [...]

Dodaj komentarz

Reklama