Pies rekord guinessa

Największy pies świata – jak wygląda, rekody guinessa

Największy pies świata – ten tytuł przypadł suczce rasy dog niemiecki, która wabi się Freddy. Mieszka ona ze swoją opiekunką w Essex W Wielkiej Brytanii i ma aż 1,035 m wzrostu! Właścicielka przyznaje, że opieka nad tak dużym psiakiem potrafi być wymagająca, ale robi to z radością i jest bardzo szczęśliwa, że mieszka z Freddy – radosnym i kochanym psiakiem. Co warto wiedzieć o Freddy i o rasie dog niemiecki? 

Jak wygląda największy pies świata? 

Największy pies świata rekordy Guinessa 

Freddy, suczka uznana za największego psa według rekordu Guinessa, ma swój profil na instagramie, dzięki któremu każdy może na własne oczy zobaczyć, jak wygląda życie z tak ogromnym psem. Mimo tego, iż Freddy jako szczenię została wcześniej odłączona od matki (matka nie chciała jej karmić), to i tak wyrosła na dużego psiaka. Ile kosztuje utrzymanie Freddy? Jej właścicielka zdradziła, że Freddy każdego dnia razem z innymi zwierzakami w domu zjada aż kilogram wołowiny, 300 gramów wątróbki i 250 g zapiekanych steków. Freddy ma siostrę – Fleur, która jest równie zawadiacka, co on. Wspólnie zniszczyli podobno aż 26 sof swoich opiekunów. 

Przed Freddy, największy pies świata – Zeus, mierzył 1,118m i zamieszkiwał Michigan. Był jeszcze wyższy od Freddy, zapewne ze względu na to, że był psem, ale niestety zmarł mając niecałe 6 lat, w 2014 roku. 

Największy pies świata – Herkules 

Przed Freddy i Zeusem tytuł największego psa świata należał do Herkulesa, mastiffa angielskiego, który ważył aż 127 kilogramów. 

Dog niemiecki rasa 

Warto wspomnieć kilka słów o rasie, która zdobyła rekord guinessa. Freddy jak już wspomniałam, jest suczką doga niemieckiego i jest to wbrew pozorom bardzo łagodna rasa. 

Reklama

Dogi potrzebują dużo towarzystwa, czułości i uwagi, w przeciwnym wypadku problemy behawioralne i zmiany w psychice psiaka są gwarantowane. Zazwyczaj są oazą spokoju, ale kiedy ktoś wyprowadzi je z równowagi, potrafią się naprawdę zirytować. 

Dogi należą do molosów i charakteryzuje je ogromny spokój, elegancja, gracja i odwaga. Są również bardzo inteligentne, mało szczekają i mają dość spokojny temperament (ale uwielbiają się bawić). Dogi sprawdzą się idealnie jako stróże, są nieufne w stosunku do obcych, ale jednocześnie są na tyle spokojne i opanowane, że rzucą się do ataku tylko wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne. 

Reklama

Dogi są niezwykle przywiązane do swoich właścicieli i bardzo źle znoszą samotność. Będą świetnymi psami dla rodzin z dziećmi, są one bowiem bardzo delikatne, szczególnie w stosunku do mniejszych od siebie, czy to dzieci, czy zwierząt. Należy jednak pamiętać, że wszystkie kontakty psa z dzieckiem (szczególnie małym), powinny się odbywać pod ścisłą kontrolą osób dorosłych. Oczywiście nie ze względu na to, że miałyby celowo wyrządzić dziecku krzywdę, ale zwyczajnie ze względu na ich duży rozmiar i wagę. Nawet radosne machnięcie ogona mogłoby być dla dziecka dość nieprzyjemne, dlatego warto mieć nad takimi spotkaniami kontrolę. 

Największy pies świata jest bardzo tolerancyjny w stosunku do innych zwierząt, szczególnie, jeśli są od niego mniejsze. Sytuacja może mieć się trochę gorzej w przypadku innych psów samców, może wtedy dochodzić do zaczepek i bójek. Najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie z pewnością kastracja, która ostudzi zapędy dominacyjne i zapędy do bójek między psami. 

Doga niemieckiego warto zabrać na szkolenie – życie z tak dużym psem jest naprawdę o niebo łatwiejsze w sytuacji kiedy wiemy czego się po nim spodziewać i mamy pewność, że będzie reagował na wszelkie komendy. 

Dogi świetnie nadają się na szkolenie obrończe (IPO), ale dopiero po tym, jak dobrze wpoimy im inne zasady posłuszeństwa. 

Reklama

Kto będzie idealnym opiekunem największego psa świata? Przede wszystkim osoba, która jest często i dużo w domu, ma czas dla pupila i regularnie się z nim bawi, a także zależy jej na bliskiej więzi ze zwierzakiem. Opiekun doga nie może być również zbyt stanowczy – są to wrażliwe psy, które potrzebują odpowiedniego podejścia. Ponadto dogi dość mocno się ślinią i są dość kosztowne w utrzymaniu, dlatego warto się dobrze zastanowić przed zdecydowaniem się na tę rasę. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama