Pies jak lew

Najdroższy pies świata – sprawdź ile kosztuje. Ceny, rasy. Top 10

Najdroższy pies świata – jaka rasa jest najdroższa? Czasami zastanawiasz się pewnie, jaka jest najdroższa rasa psa i co ma wpływ na wysoką cenę? Czy płacenie takich zwrotnych kwot za psa ma jakiś sens? I czym kierują się ludzie decydując się na taką rasę? W dzisiejszym artykule więcej o tym, jakie rasy psów są najdroższe. 

Mastif tybetański najdroższy pies świata – najdroższy pies świata cena 

Mastiff tybetański jest obecnie uważany za najdroższą rasę psa na świecie. I trudno się dziwić, w Polsce za szczeniaka tej rasy trzeba zapłacić aż 7 tysięcy złotych, ale prawda jest taka, że jest to raczej niższa, niż wyższa cena. Czystość rasy i pochodzenie zwierzęcia mają ogromny wpływ na cenę szczeniaka tej rasy. 

Najdroższy pies świata – rasa, top 10 

Do ścisłej dziesiątki najdroższych psów świata można z pewnością zaliczyć: 

Mastifa tybetańskiego 

Masif jest bez wątpienia silnym i bardzo dostojnym psem, wygląda niczym lew! Jego krzywa jest puszysta, ciepła i gęsta, trudno nie przyznać, że jest to naprawdę uroczy i piękny pies. Otwiera ranking najdroższych psów świata nie bez powodu – na całym świecie istnieje tylko kilkadziesiąt psów tej rasy, a jak wiadomo, to co trudno dostępne, jest zazwyczaj bardzo drogie. Jego cena w 2015 roku poszybowała niezwykle w górę, ponieważ przedstawiciel tej rasy został sprzedany za 2 miliony dolarów, czyli około 8 milionów złotych! Kto byłby skłonny zapłacić aż tyle za psiaka? Cóż, przede wszystkim Chińczycy, bowiem jest to u nich rasa uważana prawie za świętą, tak jak krowa w Indiach. Chińczycy wierzą, że w ciele tego dostojnego psa mieszkają duchy zmarłych mnichów. 

Rosyjski toy 

Toy wygląda jak nieco większa wersja ratlerka. Cena jednak jest o wiele wyższa, bo dochodzi aż do 5000 zł. Te pieski są dość temperamentne, ale i radosne. 

Reklama

Pomeranian (słynny piesek Boo) 

O piesku Boo może przeczytać osobny artykuł, ale o tym uroczym małym zwierzaku pisania nigdy dość. Psiak tej rasy w zależności od hodowli, potrafi kosztować nawet 10 tysięcy złotych. Jest to uroczy piesek, który będzie nadawał się do życia w mieszkaniu. 

Samojed 

Samojedy są urocze i radosne. Temu psiakowi dosłownie uśmiech nie schodzi z pyszczka. To bardzo silna i odporna na warunki atmosferyczne rasa, która pochodzi z mroźnej Syberii. Połączenie tych cech sprawia, że samojedy są bardzo drogie, ale jest to pies warty tej ceny. Jaka jest zatem cena samojeda? Waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od pochodzenia i hodowli. Warto jednak pamiętać, że nie są to psy dla każdego – potrzebują one naprawdę bardzo dużej ilości ruchu i są bardzo nieszczęśliwe, kiedy nie mogą pójść na długi, aktywny spacer. 

Reklama

Chow Chow 

Ten puszysty piesek, jak sama nazwa może wskazywać, ma korzenie sięgające dalekiego wschodu. Jest śliczny, ale tak naprawdę warto zastanowić się nad wyborem tej rasy ze względu na to, że są to psy, które są naprawdę bardzo uparte i trudne w szkoleniu. Właściciel, który chce dobrze i trwale wychować chow chow, musi się liczyć regularnymi, i konsekwentnymi treningami, bowiem te psiaki mają niezależną duszę i chciałyby robić wszystko po swojemu. 

Pirenejski pies górski 

Ten piękny psiak jest tak naprawdę uosobieniem łagodności i spokoju. Bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów i nie odstępują ich tak naprawdę na krok. Ten pies doskonale radzi sobie z wycieczkami górskimi, dlatego jeśli jesteś fanem i gór i uwielbiasz wędrować, ta rasa będzie dla Ciebie idealna. Pirenejski pies górski absolutnie nie nadaje się do mieszkania, nie będzie się też zbyt dobrze czuł w zgiełku miasta. Cena szczeniaka tej rasy to wydatek rzędu 3 – 4 tysięcy. 

Cavalier King Charles Spaniel 

Sama nazwa sugeruje, że są to pieski o królewskich pochodzeniu i już samo to sprawia, że bez problemu zaliczają się do listy najdroższych psów świata. Ten uroczy piesek był stałym bywalcem salonów i bohaterem obrazów. Sama królowa Wiktoria posiadała cavaliera i kochała go nad życie. Cavalier brylował na dworach królewskich i w carskich pałacach przez wieki. Obecnie również jest bardzo ceniony, szczególnie od drugiej połowy XX wieku, kiedy to uznano, że są to najładniejsze psy do towarzystwa, wtedy właśnie ich cena dosłownie poszybowała w górę. Jaka jest zatem cena tego najdroższego psa świata? Szczeniak kosztuje aż kilkanaście tysięcy złotych. 

Pies faraona 

Ten psiak naprawdę wygląda, jakby miał starożytne, egipskie korzenie. Niczym twarze egipskich bogów namalowane na grobowcach. Dlatego ten pies znalazł się w rankingu najdroższych psów świata? Ano właśnie ze względu na swój wygląd, który jest łudząco podobny do wyglądu staroegipskich chartów, które, jak nietrudno się domyślić, były psami, które każdy chciał mieć. Psy faraona są przyjaźnie nastawione ale mają zarazem bardzo silny instynkt łowiecki, dlatego nie przegapią żadnej okazji do zapolowania na ofiarę. 

Reklama

Wilczarz irlandzki 

Obecnie istnieje tylko kilka linii tego pięknego psiaka, który towarzyszył arystokracji. Są to psy myśliwskie, które były hodowane przez szlachtę i możnych, były symbolami statusu. 

Basset 

Bassety kosztują od 3000 zł w górę. Kiedyś były używane jako świetni tropiciele zajęcy, obecnie są uroczymi psiakami, które uwielbiają spacery i dobrą zabawę. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Tosa inu - opis rasy

Psy rasy Tosa Inu cieszą się dużą popularnością – głównie ze względu na swoje imponujące [...]

Najstarsze rasy psów

Psy towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Pierwsze udomowione psy są potomkami wilków i innych dzikich [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama