Nadzieja na lepsze jutro dla Żbików szkockich.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, jak bardzo zagrożonym wyginięciem, jest gatunek kota zwany Żbikiem szkockim. Między innymi nadzieją na lepsze jutro dla tych stworzeń jest przyjście na świat czterech kociąt o imionach Strom, Eilein, Druim i Vaara. Każdego chętnego spotkania z tą “Fantastyczną Czwórką” zapraszamy na wystawę publiczną w Highland Wildlife Park niedaleko Aviemore w Szkocji.

Aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo należy przed wejściem do Parku zakryć usta maseczką. Młode koty mogą zarazić się grypą  lub innymi wirusami bezpośrednio od ludzi. Są szczególnie narażone w okresie dorastania.

Żbik szkocki jest gatunkiem krytycznie zagrożony wyginięciem w środowisku naturalnym. Powodem jest utrata siedlisk, rozmnażanie się wraz ze zdziczałymi kotami domowymi oraz z powodu licznych chorób.

Pracownicy Królewskiego Towarzystwa Zoologicznego Highland Wildlife Park w Szkocji pracują nad stworzeniem ośrodka hodowlanego w niewoli. Azyl dla tych zwierząt planowany jest w miejscu z dala od widoku publicznego. To zapewni Żbikom optymalne warunki do tego, aby się rozmnażać i na nowo zawitać w lasach Szkocji.

Autor: Magdalena Kurek

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Świnka cyborgiem?

Neuralink, popularny startup, miliardera, Elona Muska, zaprezentował światu świnię o imieniu Gertruda, która przez dwa [...]

Dodaj komentarz