Motyl złamał skrzydło. Kobieta wykonała operację i dała mu drugie życie (zdjęcia PRZED i PO)

W zależności od pory roku, w której się urodził, motyle monarchy mogą żyć od 2 tygodni do około 5 miesięcy. Niestety jeden z motyli właścicielki Romy McCloskey złamał skrzydło i mógł to być dla niego szybki koniec. Kobieta postanowiła działać i przeprowadziła operację owada.

„Zaczęłam wychowywać motyle przez przypadek, kiedy znalazłam 3 gąsienice na krzaku na moim podwórku” – powiedziała Roma. „Ale od zawsze kochałam motyle”. Mają dla niej szczególne znaczenie, ponieważ jej mam przed śmiercią wypowiedziała te słowa: „Roma, kiedy zobaczysz motyla, wiedz, że jestem tam z tobą i że cię kocham”.

Kobieta wiedziała, że musi uratować biedaka. Na co dzień jest profesjonalną projektantką kostiumów i mistrzem hafciarstwa ręcznego, więc postanowiła przyszyć motylowi skrzydło. Użyła swoich materiałów, a jako brakujący element skrzydła użyła skrzydełka motyla od jednej z jej małych motylic, która zmarła kilka dni wcześniej.

Według McCloskey podczas wykonywania takiej procedury nie ma potrzeby odurzania motyli. Porównała ich skrzydła do ludzkich paznokci lub włosów: „Nie mają receptorów bólu”.

Więcej informacji: fadendesignstudios.com

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama