Masz trochę wolnego czasu? Chcesz zrobić coś dobrego? Zostań wolontariuszem w schronisku!

Zwierzaki w schronisku spędzając 24 h w klatce, czekając na kogokolwiek, kto się nimi zainteresuje. Jeśli nie możesz dać im domu, ale chciałabyś pomóc, to zostanie wolontariuszem, jest idealnym rozwiązaniem. W schroniskach jest wiele rzeczy do zrobienia i na pewno znajdziesz coś, w czym możesz pomóc.

Sprzątanie – w schronisku sprzątanie nigdy nie ma końca. Niestety zwierzaki, które siedzą cały dzień w klatce i nie mają szansy na minimum 3 spacery dziennie, również się w niej załatwiają. Pomagając w sprzątaniu, chociaż kilku boksów, naprawdę robisz dużo dla pracowników, innych wolontariuszy, bo i przede wszystkim zwierząt.

Wyprowadzanie psów – wyjście ze schroniskowym psem to naprawdę duża frajda. Pies, który większą część czasu siedzi w klatce, kiedy wyjdzie na spacer, nie może się nim nacieszyć. Węszenia nie ma końca, a merdający ogon jest nie do zatrzymania.

Spędzanie czasu ze zwierzętami – sama Twoja obecność to dla zwierzaków jest ogromna pomoc. Socjalizacja zwierząt schroniskowych jest bardzo ważna. Spędzając czas z nimi, możesz je równie poznać i opowiedzieć osobom zainteresowanym adopcją, jaki jest dany pies.

Zbieranie funduszy – organizowanie zbiórek i pomocy dla schroniska. Większość ze schronisk żyje głównie dzięki datkom oraz ofiarowanej karmie.

Reklama

Reklama ¬– reklamowanie aktualnie znajdujących się w schronisku zwierzaków to świetny pomysł. Pokazanie ich szerszemu gronu odbiorców, zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniego domu.

Zdjęcia – jeśli posiadasz dobry telefon z aparatem, to możesz wykorzystać go do zrobienia zdjęć rezydującym zwierzętom.

Social media ¬– działania w social media to nasza codzienność. Pomagając schronisku w prowadzeniu kanału społecznościowego, zwiększasz szanse na adopcję.

Dokumenty – wypełnianie dokumentów, układanie ich, sortowanie to jedna z rzeczy, które muszą zostać zrobione i możesz w tym pomóc.

Kto może zostać wolontariuszem?

Niektóre schroniska przyjmują wolontariuszy, którzy są nastolatkami. Wystarczy, że przyniosą zgodę rodziców. Cały czas w obiekcie jednak muszą być pod opieką innych pełnoletnich opiekunów. Większość schronisk przyjmuje osoby, które ukończyły 18 lat. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama