Z życia psów

Ciekawostki o psach, Z życia psów

Najbrzydszy pies świata jest wybierany co roku na konkursie organizowanym w Kalifornii i jest to bardzo lubiane i chętnie odwiedzane wydarzenie. W 2019 roku odbyła się już 31 edycja konkursu i nie zapowiada się na to, by miał przestać być organizowany. Dlaczego konkurs jest w ogóle organizowany i jakie psiaki wygrały w ciągu ostatnich 3 lat?

wyjący pies
Ciekawostki o psach, Livestyle, Z życia psów

Dlaczego psy wyją? Czy ma to związek z tym, że pochodzą od wilków? Psiaki wyją w przeróżnych sytuacjach i w dzisiejszym artykule opowiem więcej o tym, dlaczego to robią, oraz, czy można coś na to poradzić.

Kenell co to jest i do czego służy?
Livestyle, Porady, Tresura, Z życia psów

Klatka kennelowa mimo wielu zalet, budzi niestety wiele kontrowersji i źle się kojarzy – ze złym podejściem do szkolenia, męczeniem i więzieniem zwierzaka wbrew jego woli, a także z bezradnością i okrucieństwem. Czy te skojarzenia są zasadne? Absolutnie nie! Dzisiaj więcej o tym, do czego służy klatka kennelowa dla psa i klatka kennelowa dla kota, a także czym się kierować podczas jej wyboru.

pies sika w domu
Livestyle, Pielęgnacja psa, Porady, Z życia psów

Jak oduczyć psa sikania w domu? To pytanie zadają sobie nieustannie właściciele psów (szczególnie szczeniaków) na całym świecie. Pół biedy, jeśli psiak wybrał kafelki, gorzej, jeśli panele, ale prawdziwą tragedią są zasikane dywany, buty i wszelkie inne materiały, z których pozbycie się zapachu graniczy z cudem. Co możesz zrobić? Jak oduczyć psa sikania w domu?

Czy psu potrzebny paszport?
Livestyle, Porady, Z życia psów

Paszport dla psa w obecnych czasach, kiedy jesteśmy coraz bardziej przywiązani do swoich pupili i z chęcią zabieramy je za granicę, jest bardzo przydatnym dokumentem, warto wiedzieć co trzeba zrobić, by móc podróżować ze swoich psem. W jakich krajach paszport jest obowiązkowy? Ile kosztuje paszport dla psa i jak długo trzeba czekać na jego odbiór?