Inauguracja wprowadzenia pierwszego psa z adopcji do Białego Domu

Dwa psiaki Państwa Bidenów już zadomowiły się w nowym miejscu. Jeden z nich to Major, a drugi Champ. Major pochodzi z adopcji i jest pierwszym adoptowanym psem w historii, który mieszka w Białym Domu.

Tuż przez zaprzysiężeniem nowego Prezydenta Stanów Zjedonczonych odbyła się inna inauguracja, a dokładniej „inDOGuracja” (dog-pies). Major otrzymał tytuł Pierwszego Psa. Aby uczcić ten doniosły dzień, Delaware Humane Association zorganizowało wirtualną zbiórkę funduszy we współpracy z Pumpkin Pet Insurance. Wydarzenie online przyciągnęło 10 000 osób i zebrało 200 000 $.

Na indoguracji pojawili się artyści, w tym piosenkarz Josh Groban. Artysta zaśpiewał zmienioną wersję utworu „(How Much Is) That Doggie in the Window” Patti Page. „W tym szalonym, szalonym, podzielonym świecie potrzebujemy zwierząt – bądźmy razem” – powiedział Groban.

Zdjęcia: Delaware Humane Association
Zdjęcia: firstfamilydogs
Zdjęcia: NaomiBiden

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama