Dzieła sztuki stworzone przez pszczoły miodne kosztują fortunę. Zobacz galerię

Pszczoły są podstawą naszego istnienia. Jest wiele akcji na całym świecie, które edukują na temat przydatności tych owadów oraz alarmują, aby o nie dbać. Są naprawdę niesamowite, ale nie wiedzieliśmy, że aż tak. W projekcie najnowszego dzieła Tomáša Libertíny’ego – popiersia Nefretete odegrały pierwszoplanową rolę.

Artysta zaprojektował konstrukcję, którą robotnice zapełniły plastrami miodu. Dzieło jest niemal identyczne, jak sławne popiersie. Dlatego kosztuje jedyne 46 200 dolarów. Tyle kosztuje praca jednego konstruktora i około 60 000 pszczół.

Popiersie Nefretete zrobione przez pszczoły zostało wystawione na pokaz w 2019 roku, jako instalacja na żywo. Odwiedzający mogli zobaczyć, jak pracowite pszczółki robią je w czasie rzeczywistym. Dzieło zostało ukończone i zaprezentowane w Galerii Rademakers w Amsterdamie.

Libertíny stworzył też inne projekty, które możesz zobaczyć poniżej, ale to Nefretete wywołała szum na całym świecie.

Zdjęcia: Tomáš Libertíny / Studio Libertiny

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama