Balet z psami i kotami, które czekają na adopcję. Zobacz zdjęcia

Projekt Dancers & Dogs (Tancerze i Psy) zaczął się nagle w 2017 roku, gdy para fotografów Kelly Pratt i Ian Kreidich musieli fotografować tancerzy z tresowanymi psami. To zainspirowało ich, żeby rozszerzyć akcję na zwierzęta ze schronisk.

Fotografowie na co dzień pracują dla baletu Saint Louis Ballet i wraz z nim podróżują po Stanach Zjednoczonych. Nigdy nie wyobrażali sobie, że ich projekt odniesie taki sukces, jakim jest dzisiaj. Mają ponad 110 tysięcy obserwujących na Instagramie i wydaną książkę.

Projekt nazywa się „Muttcracker”, w ramach którego tancerze baletu St. Louis są fotografowani z psami (i kotami) ze schroniska przeznaczonymi do adopcji! Trwa nieustannie od 3 lat.

„Akcja odbywa się podczas wystawiania «Dziadka do orzechów». Trzeci rok z rzędu nawiązaliśmy współpracę z St. Louis Ballet i Stray Rescue of St. Louis (St. Louis na ratunek bezpańskim zwierzętom)” – powiedzieli Kelly Pratt i Ian Kreidich. „Tancerze z St. Louis Ballet ubierają się w kostiumy z ich produkcji Dziadek do orzechów i pozują ze zwierzętami (psami i kotami) do adopcji z Stray Rescue of St. Louis. Zdjęcia i filmy są publikowane codziennie w naszych mediach społecznościowych od 18 listopada do Bożego Narodzenia”.

Projekt cieszy się popularnością i został pokazany w People Magazine, Fox News, The Hallmark Channel, Dance Magazine i wielu innych mediach związanych z tańcem.

Reklama

„A najlepszą wiadomością jest to, że pomogliśmy zwierzętom w znalezieniu domów w 100%!” – nie ukrywali radości fotografowie. „W tym roku udało nam się obfotografować więcej zwierząt niż kiedykolwiek, nie tylko z okolic St. Louis, ale także z okolicznych stanów, a nawet z niektórych wysp karaibskich”.

Tancerze z St. Louis Ballet poświęcili swój czas na wolontariat, aby pomóc zwierzętom znaleźć kochające domy. Także Susan Erhart, garderobiana z St. Louis Ballet, aktywnie wspiera akcję i robi wcześniejsze przymiarki kostiumów z tancerzami, żeby mogły wypaść doskonale na zdjęciach.

Zdjęcia: dancersanddogs

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama