Autor dokumentu o ratowaniu zwierząt na Netflixie został oskarżony o znęcanie się nad swoimi podopiecznymi

Reklama

Doc Antle to sławny działacz na rzecz zwierząt, który w tym roku wydał dokument „Tiger King”. Można go obejrzeć na Netflixie. Jego autor został oskarżony o nielegalny handel i okrucieństwo wobec zwierząt.

Premiera dokumentu zbiegła się z czasem, kiedy cały świat „został w domu”, tzn. z czasem kwarantanny i obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. To czas, kiedy ludzkość musiała się zatrzymać i porzucić wszelkie rozrywki i sporty, które można było wykonywać na zewnątrz. Netflix odnotował ogromny skok oglądalności, wiele programów odniosło sukces i stało się niesamowicie popularne. Tak również stało się z dokumentem Antle’a, którego pełna nazwa to: „Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”.

Bhagawana Antle w swoim filmie zwrócił uwagę na branżę hodowli dużych kotów. Możemy się w nim dowiedzieć, do jakich nikczemnych czynów posuwają się handlarze oraz jak cierpią zwierzęta, które powinny żyć na wolności lub w rezerwatach, które zapewniają im optymalne warunki życia. Dzikie koty bywają traktowane jako zabawki, które kupuję prywatni ludzie jako ozdobę do swoich posiadłości. Proceder ten jest w pełni nielegalny. Antle w dokumencie potępia takie postępowanie. Paradoksem jest, że zostaje oskarżony dokładnie o to samo.

Doc Antle, jego córki i były właściciel zoo, które obecnie należy do działacza w Wirginii, również dostali zarzuty. Zostali oskarżeni o handel dzikimi zwierzętami w związku z lwami przewożonymi między Wirginią a Karoliną Południową, o dwa przestępstwa związane z handlem dziką przyrodą i 13 dodatkowych wykroczeń.

Bhagavan Antle jest właścicielem Myrtle Beach Safari w Południowej Karolinie. Od lat zajmuje się pomocą dzikim kotom i stanowczo zaprzecza wszelkim zarzutom. Tawny Antle i Tilakam Watterson, córki Doc’a twierdzą, że to absurd, ponieważ ich ojciec i one całe swoje życie poświęcili na promowanie dobrostanu i ochrony dużych kotów i innych gatunków zwierząt. Ich dokument przyniósł kilkumilionową widownię, a zarzuty postawione przeciwko nim podwoiły jego oglądalność. Netflix odmówił komentarza do oskarżeń wobec Antle’a.

Zdjęcie: kadr z filmu „Tiger King: Murder, Mayhem and Madness” na Netflix

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Legrys - hybryda lwa z tygrysem

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o legrysie, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł! O  narodzinach legrysa usłyszał [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz