Artysta stworzył makijaże wzorowane na wyglądzie ptaków

Rysownik z Wielkiej Brytanii podczas kwarantanny tworzył wizerunki ptaków. Potem stworzył makijaże i stylizacje inspirowane nimi.

Od kwietnia 2020 roku, czyli od czasu początków koronawirusa i obostrzeń, jakie zaczęły nakładać rządy na obywateli, nasz artysta rysuje ptaki na zamówienie. Każde z narysowanych skrzydlatych stworzeń to osobne arcydzieło. Wzory są wystawione na sprzedaż. Aby je promować, autor zaczął nieświadomy marketing, który narodził się, kiedy był zamknięty w swoim mieszkaniu, niczym ptak w klatce, podczas kwarantanny. Odniósł się do okładek magazynów i popularnych zdjęć na Instagramie i wykonał makijaże i stylizacje inspirowane swoimi rysunkami w pozach z „modowych” rozkładówek. Te zabawne i beztroskie ujęcia stały się nieodłącznym elementem projektu, który został nazwany „Birds Can Fly”.

Gdy tylko ogłoszono blokadę w Wielkiej Brytanii artysta otrzymał informacje o anulacjach i opóźnieniach w większości jego przyszłych prac. Czuł się pozbawiony motywacji i postanowił zrobić coś wyjątkowego, jako artysta podczas globalnej pandemii. Będąc w domu i czując się pusty emocjonalnie i przytłoczony, zaczął się zastanawiać, jaka praca byłaby odpowiednia dla zmienionego świata. Właśnie wtedy, siedząc w swoim mieszkaniu z widokiem na wyraźniejszą, cichszą panoramę Londynu, zauważył ptaki.

Już kiedyś rysownik interesował się ptakami, ale teraz zrodziła się w nim prawdziwa pasja do ornitologii. Zaczął rysować ptaki, które widział z okna. Zadał pytanie w mediach społecznościowych, czy jest ptak, którego obserwujący jego kanały, chcieliby mieć na rysunku.

Pojawiło się wiele różnych próśb o rysunki ptaków, do których często dołączona była historia lub anegdota wyjaśniająca wybór. Przez większość dni w czasie kwarantanny artysta rysował ptaki dla swoich obserwatorów. Powstała z tego wielka kolekcja gatunków ornitologicznych. Powstała dzięki niej grupa miłośników ptaków, którzy dzielą się historiami o ptakach, które kochają na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Reklama

Wraz z powiększaniem się kolekcji artysta zaczął tworzyć makijaże i stylizacje dla fanów każdego z gatunków ptaków i w ten sposób, zwracał uwagę na swoje prace i je promował. To, co zaczęło się jako narzędzie promocji, stało się kluczowym elementem tej pracy i projektu „Birds Can Fly”.

Zdjęcia: Birds Can Fly

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Humbaki obrońcami uciśnionych.

Naukowcy obserwowali dziwny wzór w zachowaniu humbaków: wieloryby celowo ratują zwierzęta, na które polują orki. To [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama