Amerykański Rząd walczy z badaniami wykonywanymi na zwierzętach.

Kalifornijski kongresman Tony Cárdenas niedawno przedstawił ustawę która ma uwolnić zwierzęta od eksperymentów wykonywanych na nich samych (CARE). Ustawa CARE wymaga, aby ośrodki badawcze wykorzystujące psy, koty i króliki do celów naukowych, były zobligowane do zapewnienia im godnego życia gdy przestaną  być obiektem do badań  . Ma to na celu opracowanie i wdrożenie polityki adopcyjnej dla takich zwierząt, które nie są już wykorzystywane do eksperymentów.

„To proste: jeśli placówka badawcza wykorzystuje zwierzęta do badań, musi następnie znaleźć dla nich domy” – powiedział kongresman Cárdenas w oświadczeniu. „Każdego roku eksperymentom poddawane jest ponad 200 000 psów, kotów i królików. Możemy przynajmniej dać tym żyjącym istotom szansę na życie w kochającym domu. Mój przepis wymaga, aby zakłady badawcze finansowane przez Narodowy Instytut Zdrowia opracowały zasady adopcji dla tych zwierząt. Jest to część większego projektu mającego na celu odejście od testów na tych stworzeniach, tam gdzie to możliwe.”

Ustawa CARE wymaga również, aby zakłady prowadziły ewidencję zwierząt wykorzystywanych do badań oraz ich adopcje na swoich stronach internetowych.

“Ustawa o zwolnieniu zwierząt z eksperymentów, opiera się na tym, co już uczyniło jedenaście stanów. Wymagają one polityki adopcyjnej po zakończeniu badań finansowanych przez podatników w całych Stanach Zjednoczonych” – stwierdziła Monica Engebretson z Cruelty-Free International. 

Ustawa zapewnia ale również wymaga wysokiego poziomu odpowiedzialności publicznej i przejrzystości procedur adopcyjnych. Dzięki temu będziemy pewni ich sukcesu. Schroniska i organizacje ratownicze w całych Stanach Zjednoczonych każdego roku umieszczają tysiące psów, kotów i królików w kochających domach. Pozostaje nam podziękować  Panu Kongresmenowi Cardenasowi za przedstawienie tej ważnej ustawy i za jego działania w tym zakresie.

Reklama

Takie przepisy powinny obowiązywać nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale być prawem międzynarodowym. Miejmy nadzieję, że inne Państwa pójdą za tym wspaniałym przykładem.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama