50 zwierząt domowych, które świętują Boże Narodzenie na swój sposób

Przychodzi taki czas, kiedy w domu pojawiają się nowe rzeczy, które są bardzo atrakcyjne dla naszych zwierząt. Jest to choinka, prezenty, papiery do pakowania, dekoracje na stół, obrus itd. To wyjątkowy czas, kiedy jesteśmy podekscytowani i przejęci. Nasi pupile również, ale okazują to w inny sposób.

Często bywa tak, że oprócz zainteresowania mogą nagle stać się dzikimi i niepowstrzymanymi niszczycielami. Dzięki nim choinka „mdleje”, bańki z choinki się rozbijają, łańcuchy i światełka plączą, a papier prezentowy zostaje w strzępach. Dom ze wszystkimi dekoracjami świątecznymi to plac zabaw dla czworonogów, które celebrują święta na swój sposób. Poniższe zdjęcia przedstawiają właśnie te zwierzaki, które zdecydowanie negują spokojne święta.

Zarówno psy, koty, jak i inne zwierzęta domowe są najbardziej przejęte drzewem, które nagle ląduje w domu. Dlatego mogą próbować wspinać się na nie, bawić bańkami, cukierkami, szyszkami, gwizdkami – jakby to były zabawki specjalnie dla nich, skakać, gryźć, a nawet obsikiwać.

Prezenty z kolei mogą stać legowiskiem lub drapakiem. Poniższe zdjęcia to ostrzeżenie i podsumowanie radosnych przygotowań do świąt ze zwierzakiem, który bardzo lubi święta, ale na swój sposób.

Zdjęcia: Internet

SONY DSC

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama