36 portretów ptaków, wykonanych od przodu i z profilu

Te zdjęcia fotograf wykonuje już od 10 lat. Uchwycenie dokładnie takich momentów, jakie sobie wymarzył okazało się być nie lada wyzwaniem. Zwierzęta na wolności niestety nie pozują. Dzika przyroda wymaga cierpliwości. Udało się jednak zrobić zbiór portretów ptaków.

Seria zdjęć, którą możemy zobaczyć to gatunki ptaków sfotografowane na wprost oraz z profilu. To interesujące, a czasem zabawne, jak bardzo wygląd danego osobnika może się różnić, patrząc z innej perspektywy.

Kiedy artysta dopiero zaczynał robić zdjęcia ptaków, stwierdził, że jeśli ktoś nie zna danego gatunku, to może się łatwo pomylić w jego rozpoznawaniu patrząc na zdjęcie zrobione z boku lub od przodu. Dlatego projekt wykonania, wielu zdjęć jednemu ptakowi jest dla niego bardzo ważny.

Patrząc na fotografie, ma się wrażenie, że niektóre ptaki, na które patrzymy na wprost zaczynają wyglądać jakby były wściekłe, inne są zabawne lub nawet śmieszne.

Zdjęcia: rjvanderleij.nl

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama